• CUMARTESİ, 16 KASIM 2019
  • 00:43
Hızlı Erişim
  • Facebook
  • İnstagram
  • Twitter

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZDAN
TAKİP EDEBİLİRSİNİZ

Acımızı Onurla Taşımaya Devam Ediyoruz

  • Acımızı Onurla Taşımaya Devam Ediyoruz

10 Ekim 2015 tarihinde, aralarında meslektaşımız AYŞE DENİZ’in de olduğu binlerce yurttaşımız, barış, emek ve demokrasi taleplerini dile getirmek, halkların umutlarını yaşatmak, savaşa inat “BARIŞ” hemen şimdi demek için Ankara’da bir araya gelmişti.                                                              

Türkiye Cumhuriyet tarihinin en büyük terör saldırılarından birinde, savaşa karşı barışı, baskıya karşı özgürlüğü, şiddete karşı demokrasiyi, yolsuzluğa, hırsızlığa, sömürüye karşı emeği savunan yüzlerce yurttaşımızı kaybettik, yüzlerce yurttaşımız yaralandı, izleri bugün hala sürüyor… Saldırının üzerinden bir yıl geçmiş olmasına rağmen acılarımız küllenmedi.

Üzüldük, öfkelendik, yas tuttuk, isyan ettik.

Ama teröre, artarak devam eden baskı ve şiddete, halkımızın ardı ardına yaşadığı onlarca acıya rağmen Türkiye’nin çağdaş, aydınlık yüzleri, demokrasi güçleri olarak, buradayız, unutmadık, affetmedik, geri adım atmadık. 

Bir kez daha paylaşmak istiyoruz ki; vahşetinizden, şiddetinizden korkmayacağız, toplumsal barış için mücadele etmekten yılmayacağız. Eşit, özgür, demokratik bir ülkede bir arada yaşamı ve barışı savunmaktan vazgeçmeyeceğiz. 

Hayat ona sahip çıkan ellerde kendini yeniden yaratacaktır. 

Tam da bu nedenle, kaybettiklerimizi unutmayacağız. Hatırladığımız kadar güçlenecek, andığımız kadar umutlanacak, arkadaşlarımızın emanetlerine ve çocuklarımızın geleceğine sahip çıkacağız. Özlediğimiz yarınlara toplumsal barışı ve toplumsal vicdanı yükselterek ulaşacağız. 

Meslektaşımız, arkadaşımız AYŞE DENİZ’in mücadelesi de bizlere emanettir.

Başta AYŞE DENİZ olmak üzere 10 Ekim Ankara Gar Saldırısında hayatını kaybeden tüm yurttaşlarımızı özlemle anıyor, anıları ve mücadeleleri önünde saygıyla eğiliyoruz. Mücadeleleri yolumuza ışık tutacaktır.

           “Düşlerin sonsuza koştuğu yerde son sözü hep direnenler söyler.”

İzmir SMMM Odası Yönetim Kurulu Başkanı

Vedat ADAK

Seminer ve Etkinliklerimizden haberdar olmak için e-bültenimize kayıt olun.