• PERŞEMBE, 14 KASIM 2019
  • 07:41
Hızlı Erişim
  • Facebook
  • İnstagram
  • Twitter

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZDAN
TAKİP EDEBİLİRSİNİZ

Bağımsızlığın Sembolü Türkiye Cumhuriyeti 93 Yaşında

  • Bağımsızlığın Sembolü Türkiye Cumhuriyeti 93 Yaşında

Bağımsızlığın Sembolü Türkiye Cumhuriyeti 93 Yaşında

Anadolu’da işgal kuvvetlerine ve emperyalist ülkelere karşı, ulusal kurtuluş mücadelesinin zaferi sonucunda ilan edilen Türkiye Cumhuriyeti’nin 93. yıldönümünü kutluyoruz.

Cumhuriyet, bir ulusun kurtuluş mücadelesinin ve bağımsızlığının simgesi, yokluktan varlığa, kulluktan yurttaşlığa, bağnazlıktan çağdaşlığa, çaresizlikten refaha, karanlıktan aydınlığa açılan bir kapı. Büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün deyişiyle “Cumhuriyet, bilhassa kimsesizlerin kimsesi”.

Parlamenter temsili demokrasinin fiilen feshedildiği, anayasa ihlallerinin yapıldığı, laikliğin tehdit altında olduğu şu günlerde Cumhuriyetin kuruluş döneminin kamusal iktisadi, sosyal ve kültürel kazanımlarıyla hesaplaşılmakta ve tümü tasfiye edilmeye çalışılmaktadır.

Bugün görevimiz, Cumhuriyeti geleceğe taşıyacak inanç ve kararlılıkta olmak, Cumhuriyetimizin temel değerlerine ve kazanımlarına sahip çıkmaktır. “Yurtta Sulh Cihanda Sulh” çağrısını bugün daha yüksek sesle söyleyebilmek, özgür ve demokratik bir Türkiye için barış, dayanışma ve kardeşlik temelinde bir arada yaşamanın koşullarını yaratmaktır.

Bu kararlılıkla meslektaşlarımın ve tüm halkımızın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutluyor, daha nice 93 yıllara temennimi paylaşıyorum.

Vedat Adak

İzmir SMMMO Başkanı

Seminer ve Etkinliklerimizden haberdar olmak için e-bültenimize kayıt olun.