• CUMA, 22 KASIM 2019
  • 04:03
Hızlı Erişim
  • Facebook
  • İnstagram
  • Twitter

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZDAN
TAKİP EDEBİLİRSİNİZ

Başımız Sağolsun Artık Tek Bir Talebimiz Var: Yaşamak ve Yaşatmak

  • Başımız Sağolsun Artık Tek Bir Talebimiz Var: Yaşamak ve Yaşatmak

Başımız Sağolsun

Artık Tek Bir Talebimiz Var: Yaşamak ve Yaşatmak

Terör bu kez de barışın ve kardeşliğin kenti İzmir’i vurdu, İzmir Bayraklı Adliyesi’nde ve yakınında meydana gelen bombalı ve silahlı saldırı sonucunda polis Fethi Sekin ve adliye görevlisi Musa Can yaşamını yitirdi. İki güzel, iki cesur insanı kaybettik, üzgünüz, öfkeliyiz, İzmir’in, hepimizin başı sağ olsun. Ruhları şad olsun, ailelerine, yakınlarına sabır ve dayanma gücü diliyoruz. Yaralı yurttaşlarımız var, acil şifalar diliyoruz. Bedenen iyi olsak da hepimiz derin yara aldık, meslektaşlarımıza ve tüm İzmir halkına geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

Terör saldırıları ve katliamların olağanlaştırılmaya çalışıldığı ülkemizde 15 Temmuz darbe girişimi siyasi iktidar tarafından OHAL ile taçlandırılmıştır. Ne çelişkidir ki İzmir’de saldırının olduğunu gün, 5 Ocak 2017 Perşembe günü, OHAL’in 3 ay daha uzatıldığı Resmi Gazete’de yayımlanarak ilan edilmiştir.

Bu kaos ortamında elbette hak yok, hukuk yok, yetkili çok sorumlu yok.

Toplum belirsizlik, gelecek kaygısı, tedirginlik ve korkuyla yaşamak zorunda bırakılmış, yaşam alanlarımız daraltılmış, can güvenliğimiz kalmamıştır, insanımız artık en temel insani hak olan “yaşama hakkı”ndan dahi yoksundur.

Bugün artık hiç kimsenin tüm bu anti demokratik uygulamaları, ülkemizin içine sokulduğu şiddet, terör ve savaş çıkmazını görmezden gelmesi mümkün değildir.

Her meydana, her caddeye, her parka “şehitler” adı verilmekte, ölümler olağanlaştırılmaya çalışılmaktadır. Ölüm ve şehitlik kutsanarak ülke devasa bir mezarlığa dönüştürülmek istenmektedir.

Artık bir tek talebimiz kalmıştır yaşamak ve yaşatmak! İnsanımızı, çocuklarımızı, cumhuriyeti, ortak kültürümüzü, barışı ve kardeşliğimizi yaşatmak.

Terörü bir kez daha lanetliyor, güvenli ve huzurlu bir yaşam için sorumluları göreve davet ediyoruz.

Tüm bu olumsuzluklar karşısında özgür ve demokratik bir Türkiye için barış, dayanışma ve kardeşlik temelinde bir arada yaşamanın koşullarını yaratmak, yaralarımızı sarmak, yan yana durmak zorunda olduğumuzu bir kez daha paylaşmak istiyoruz.

Vedat ADAK

İzmir SMMMO Başkanı

Seminer ve Etkinliklerimizden haberdar olmak için e-bültenimize kayıt olun.