Hizmet Akdine dayalı çalışan meslek mensubu Serbest çalışmaya başladığı zaman da 4/b 'li olarak devam edebilir mi?

Soru

ŞİRKETTE HİZMET AKDİ İLE ÇALIŞAN SSK'LI SMMM (ÇALIŞTIĞI YERDE BELGESİNİ KULLANMIYOR) MUHASEBE BÜROSU AÇTIĞI TAKDİRDE HİZMET AKDİ İLE SSK OLARAK  ÇALIŞMAYA DEVAM EDEBİLİRMİ?
İYİ ÇALIŞMALAR

Cevap

Merhabalar

3568 sayılı kanun ve çalışma usul ve esasları hakkında yönetmelik gereği muhasebe bürosu açıp çalışanlar kütüğüne kayıtlı olduktan sonra hizmet akdi ile ayrıca çalışmanız mümkün değildir. 3568 sayılı kanunun 45 maddesi ile bu açık olarak yasaklanmış olup bu durumun tespiti halinde Disiplin Yönetmeliğinin 7/b bendi gereğince geçici mesleki faaliyetten alıkoyma cezası ile cezalandırılma söz konusudur.

Bilgilerinize sunar çalışmalarınızda kolaylıklar dilerim.