Ana Sözleşme değişikliği hakkında.

Soru

ŞANS OYUNLARI GIDA TİCARET LMİTED ŞİRKETİ ünanı altında bulunan şirketimiz perakende tekel ve kuruyemiş satışı yapıyor, bunun yanında buz makinası alarak bir dükkan kiralayıp buz imalatı yapacak ve toptan perakende buz poşetler halinde buz satışı yapacak ana sözşleşme maddesi aşağıdaki şekildedir.

MADDE 2.......................................................................................

gıda sanayi ile ilgili olarak her türlü fabrikaların, satış mağazalarnın, depoların, soğuk hava depolarının, marketlerin, hipermarketlerin kurulması, açılması, işletilmesi, kiraya alınması, kiraya verilmesi, devir alınması, devir edilmesi.

Bu madde kapsamında buz imalat yeri açabilirmiyiz. Olmazsa hem ünvan hemde amaç ve konuda değişiklik yapmamız mı gerekiyor bilgi verirmisiniz

Cevap

6102 sayılı TTK  MADDE 43*-**(1)**Anonim, limited ve kooperatif şirketler, işletme konusu gösterilmek ve 46 ncı madde hükmü saklı kalmak şartıyla, ticaret unvanlarını serbestçe seçebilirler.(46. MADDE Özellikle üçüncü kişilerde yanlış görüş oluşmasını engellemek amaçlıdır.)

6102 sayılı TTK Limited şirketlerin şirket sözleşmesi - Zorunlu kayıtlar başlığı altındaki MADDE 576 (1) b fıkrası b) Esaslı noktaları belirtilmiş ve tanımlanmış bir şekilde, şirketin işletme konusu.

Şeklindedir. Şirketinizin İmalat yapması durumunda sanayi siciline kaydı gerekecektir. Sanayi siciline kayıt içinde sözleşmede Buz imali bulunması istenecektir.

Saygılarımızla