• PAZARTESİ, 9 ARALIK 2019
  • 09:02
Hızlı Erişim
  • Facebook
  • İnstagram
  • Twitter

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZDAN
TAKİP EDEBİLİRSİNİZ

Sanayi Sicil Affından Yararlanılması Hakkında Duyuru

  • Sanayi Sicil Affından Yararlanılması Hakkında Duyuru

Sayın Üyemiz,

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı İzmir İl Müdürlüğü’nün “Sanayi Sicil Affından Yararlanılması”

konulu duyurusu aşağıda bilgilerinize sunulmuştur.

Dr. Rasim AKPINAR

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı İzmir İl Müdürü

SANAYİ SİCİL AFFINDAN YARARLANILMASI İÇİN SON GÜNLER

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı İzmir İl Müdürü Dr. Rasim AKPINAR geçen yıl yayımlanan torba yasa ile aftan yararlanabilecek sanayi siciline kayıt yaptırmayan üretici firmaları İl Müdürlüğüne davet etti. Zira, 02/08/2013 tarih ve 28726 sayılı Resmi Gazete’ de yayımlanan 6495 sayılı Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanunun 2 nci maddesinde, “Sanayi işletmelerinden sanayi siciline kayıt olmayanlardan 31/12/2014 tarihine kadar kayıt işlemini tamamlayanlar hakkında bu Kanunun 9 uncu maddesi gereği sanayi siciline tescil ettirmeyenler için öngörülen idari para cezası uygulanmaz” denilmektedir.

Ayrıca ilave olarak; 6948 sayılı Sanayi Sicil Kanununun uygulanmasına ilişkin hazırlanan 2014/11 sayılı Sanayi Sicil Tebliği 25/10/2014 tarihli ve 29156 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girmiştir. Sözkonusu Sanayi Sicil Tebliği gereği Mikro işletmelerin kapasite raporu alma zorunluluğu bulunmamaktadır.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı İzmir İl Müdürü Dr. Rasim AKPINAR, "İzmir’de firmaların, 6948 sayılı sanayi sicil kanunu gereği idari para cezası ile karşılaşmaması için 31/12/2014 tarihine kadar Müdürlüğümüze müracaat ederek pul,harç, aidat gibi hiçbir ücret ödemeksizin dahası idari para cezası ile muhatap olmaksızın sanayi sicil kaydını yaptırabileceklerini" ifade etti.

Seminer ve Etkinliklerimizden haberdar olmak için e-bültenimize kayıt olun.