• PAZAR, 17 KASIM 2019
  • 01:34
Hızlı Erişim
  • Facebook
  • İnstagram
  • Twitter

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZDAN
TAKİP EDEBİLİRSİNİZ

Sanayi Sicil Belgesi Olan Firmalar Yıllık İşletme Cetveli'ni 30.04.2018 Tarihine Kadar Vermesi Gerekir.

  • Sanayi Sicil Belgesi Olan Firmalar Yıllık İşletme Cetveli'ni 30.04.2018 Tarihine Kadar Vermesi Gerekir.

Değerli üyemiz,

Sanayi Sicil Belgesi olan işletmeler, 6948 sayılı Sanayi Sicil Kanununun 5. maddesi gereği bir önceki yıla ait bilgileri içeren Yıllık İşletme Cetvelleri’ni her yılın ilk dört ayı içerisinde, bildirim mecburiyetleri bulunmaktadır. (01 OCAK 2018 - 30 NİSAN 2018 )

Yıllık İşletme Cetvelleri’nin Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının; https://sanayisicil.sanayi.gov.tr Internet adresinden veya https://www.sanayi.gov.tr/ Internet adresinde “E-Hizmetler” menüsü içinde “Sanayi Sicil Bilgi Sistemi” başlıklı bölümden elektronik ortamdan verilmesi gerekmektedir.

Sanayi Siciline kayıtlı bulunan işletmelerin bahsedilen yükümlülüğü yasal süresi içinde yerine getirmemeleri halinde İdari Para Cezası uygulanacaktır.

İşletmelerin cezai durum ile karşılaşmamaları için, 2017 yılına ait “Yıllık İşletme Cetveli” bildirimini en geç 30 Nisan 2018 tarihine kadar yukarıda belirtilen adresten elektronik ortamda vermeleri gerekir.

Ayrıca Sanayi Sicil Sistemine kayıt yaptırmayıp, Sanayi Sicil Belgesi almayan işletmelerin 01 Temmuz 2018 tarihine kadar Sanayi Sicil Sistemine kayıt olmaları gerekmektedir.

Bilgilerinize sunar, çalışmalarınızda kolaylıklar dileriz.

İzmir Valiliği İl Bilim, Sanayi ve Teknoloji Müdürlüğü’nün konuyla ilgili yazısına ulaşmak için lütfen tıklayınız.

Seminer ve Etkinliklerimizden haberdar olmak için e-bültenimize kayıt olun.