Staja Giriş Sınavı İşlemleri

 

 

2021/3. Dönem Staja Giriş Sınavı Başvuru Tarihleri:     2 Ağustos 2021 - 23 Ağustos 2021

Sınav Tarihi: 2 Ekim 2021

Sınav Başvurusu Nasıl Yapılır: Sınava girmek isteyen adaylar, teos sistemi üzerinden (ssi.tesmer.org.tr) 2-23 Ağustos 2021 tarihleri arasında online başvurularını tamamladıktan sonra istenen evrakları Tesmer İzmir Şubesi'ne teslim ederek başvurularını tamamlayacaktır. 

Odaya evrak teslim süresi : 31 Ağustos 2021 ( Online başvurunun 23 Ağustos 2021 tarihine kadar yapılması lazımdır!)

NOT:BAŞVURU TARİHLERİ VE EVRAK TESLİM TARİHİ 31 AĞUSTOS 2021 TARİHİNE KADAR UZATILMIŞTIR !

 

2021/3 Dönemi Staja Giriş Sınavı 2 Ekim 2021 tarihinde Ankara, İstanbul ve İzmir illerinde yapılacaktır. Sınav başvurusu yapacak adayların, Kanun'un 4.maddesindeki genel şartlar ile 5/A-a maddesindeki öğrenim şartlarına haiz olmaları gerekmektedir.

Sınav ücreti, aşağıda belirtilen banka şubelerinden veya başvuru sırasında sanal pos ile internet üzerinden ödenecektir. Banka hesaplarına havale veya EFT kabul edilmemektedir.

İlk kez sınava katılmak isteyen adayların başvuruları ön başvuru yöntemi ile alınacaktır.

Başvuru dosyasında bulunması gereken aşağıda belirtilen evraklardan bir kısmı başvuru sırasında adaylar tarafından TEOS'a yüklenecek, bir kısmı ise sistem tarafından oluşturulacaktır.

Sınav süresi devam eden (Tekrar başvuru) adayların ise online başvuru yapmaları yeterlidir. Tekrardan evrak teslimi işlemi yoktur.

Oda / TESMER Şubesi tarafından yapılacak inceleme sonucunda sınava girme koşullarını sağlayan adayların başvuruları onaylanacaktır.

 

        Banka üzerinden ödeme yapmak için detaylar

 

 
logo